Статьи о детях для родителей Справочные материалы и консультации Полезные адреса для родителей Новости Фильмы, мультики, стихи, песенки для детей и родителей Картинки для деток и родителей Гороскопы для детей и взрослых

  • Наш форум закрыт. Однако вы по-прежнему можете ознакомиться с его архивом:

    работа и беременность

    Консультация юриста

    Здравствуйте! Организация ЗАО года 2 назад открыла организацию ООО, в которой я работаю. В связи с кризисом ООО могут закрыть и часть людей перевести в ЗАО,а остальных уволить. Я щас беременна (2 месяца). Подскажите пожайлусто они меня обязаны перевести,если фирма закроется или нет? о беременности они еще не знают. Спасибо

    У самой был конфликт с работодателем во время беремености. Вам нужно поставить в извесность работодателя о своем положении, обязательно документально, чтобы потом не сказал что начего не знал. Беременных увольнять запрещено, как и понижать им зарплату (могут перевести на другую роботу, но с сохранением зароботной платы). Не переживайте, ссылайтесь на "кодекс Законів про працю"


    Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей
    Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов'язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям - за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда.
    При відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок власник або уповноважений ним орган зобов'язані повідомляти їм причини відмови у письмовій формі. Відмову у прийнятті на роботу може бути оскаржено у судовому порядку.
    Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
    Стаття 178. Переведення на легшу роботу вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років
    Вагітним жінкам відповідно до медичного висновку знижуються норми виробітку, норми обслуговування або вони переводяться на іншу роботу, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою.
    До вирішення питання про надання вагітній жінці відповідно до медичного висновку іншої роботи, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, вона підлягає звільненню від роботи із збереженням середнього заробітку за всі пропущені внаслідок цього робочі дні за рахунок підприємства, установи, організації.

    Спасибо

    Здравствуйте! Организация ЗАО года 2 назад открыла организацию ООО, в которой я работаю. В связи с кризисом ООО могут закрыть и часть людей перевести в ЗАО,а остальных уволить. Я щас беременна (2 месяца). Подскажите пожайлусто они меня обязаны перевести,если фирма закроется или нет? о беременности они еще не знают. Спасибо

    Работников подотчетной организации обязаны устроить на подобное место работы. Тем более беременную работницу (вас даже сократить не могут, только уволить из за полного несоответствия занимаемой должности или вредного труда, с последующим устройством на более легкий труд). Девушка вам верно статью привела, руководствуйтесь ею.


    rss Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email
    Реклама



    Счетчики