Статьи о детях для родителей Справочные материалы и консультации Полезные адреса для родителей Новости Фильмы, мультики, стихи, песенки для детей и родителей Картинки для деток и родителей Гороскопы для детей и взрослых

• Наш форум закрыт. Однако вы по-прежнему можете ознакомиться с его архивом:

Выселение и лишение родительских прав

Консультация юриста

Здраствуйте. В 1995 году мы поженились. В 1999-разошлись. В 1998 году родился сын. После развода муж вернулся через 2 месяца, умолял простить, простила. Прожили нормально всего ничего и опять начались угрозы, оскорбления, даже руку поднимал. Я его постоянно выгоняла, но он не уходил. Потом, когда подрос ребенок, эти угрозы, оскорбления и избиения перешли на него. Мне за него страшно вступаться. Вобщем, жизнь в разных комнатах продолжается 7 лет, мы вообще не общаемся, а он не уходит. Если начинаю выгонять, угрозы типа: " В сырой земле скоро будешь гнить" или "С балкона полетишь", "Перееду машиной" или "Сама уходи" т.д. Или: "Я здесь ремонт сделал, кому я это все оставлю, чужому дяде?" Я ремонт делать его не просила. Приезжаю, например, с отпуска, а квартира уже после ремонта. О смене замков не может быть и речи: Все-равно заберется вквартиру, нам еще хуже будет. Еще без моего ведома построил большой дом на моем дачном участке, на котором построек не было вообще. Мне этот дом там не нужен. Квартира находится в моей собственности, он в ней не прописан. Сын его боится, он подавляет его волю. Надоело жить в страхе. Могу ли я в таком случае выселить его из квартиры через суд и лишить его родительских прав или хотя бы просто выселить? Как это сделать, куда идти? Что делать с домом на дачном участке? Спасибо.

Стаття 116 житлового кодексу. Виселення без надання громадянам іншого жилого
    приміщення

Якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають
    разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або
    використовують його не за призначенням, або систематичним
    порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для
    інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а
    заходи запобігання і громадського впливу виявились
    безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших
    заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого
    приміщення.
    Осіб, які підлягають виселенню без надання іншого жилого
    приміщення за неможливістю спільного проживання, може бути
    зобов'язано судом замість виселення провести обмін займаного
    приміщення на інше жиле приміщення, вказане заінтересованою в
    обміні стороною.
    Осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяють без
    надання їм іншого жилого приміщення.

Вам потрібно звернутися до суду з позовом про виселення колишнього чоловіка на підставі "або систематичним
    порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку".
    Але вам потрібно мати на руках звернення до міліції про неправомірну поведінку колишнього чоловіка (ці звернення, доречі вам знадобляться і в справі про порзбавлення батьківських прав), звернення до жЕКу, чим більше звернень до дільничого і відповідей, тим краще.
    Якщо до цього такі заяви не писали, то почніть це робити як підготовку до суду. Ви повинні довести, що життя під одним дахом з колишнім неможливо.
    Також вам знадобляться свідки, які підтвердять всі факти вашого жахливого співжиття.

Для позбавлення батька дитини батьківських прав вам потрібно спочатку звернутися до органу опіки з заявою про складення висновку про доцільність позбавлення бать. прав батька дитини. Вам нададуть там список довідок, які вам потрібно буде зібрати, будуть проводити бесіду з батьками, прийдуть до вас додому.
    Потім з цим висновком і позовом ви йдете до суду, також потрібні будуть свідки.

Сімейний кодекс передбачає причини, за якими можливе поз. б.прав:

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.

3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.

4. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки злочину, він порушує кримінальну справу.

5. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає державному органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Ваша підстава - 2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини; можливо і ще щось є, вам видніше.
    Все теж в судовому порядку, ви також можете в позові просити суд виключити відомості про батька з актового запису. Вам видадуть нове свід. про народж. без вказівки данних батька.

Здраствуйте. В 1995 году мы поженились. В 1999-разошлись. В 1998 году родился сын. После развода муж вернулся через 2 месяца, умолял простить, простила. Прожили нормально всего ничего и опять начались угрозы, оскорбления, даже руку поднимал. Я его постоянно выгоняла, но он не уходил. Потом, когда подрос ребенок, эти угрозы, оскорбления и избиения перешли на него. Мне за него страшно вступаться. Вобщем, жизнь в разных комнатах продолжается 7 лет, мы вообще не общаемся, а он не уходит. Если начинаю выгонять, угрозы типа: " В сырой земле скоро будешь гнить" или "С балкона полетишь", "Перееду машиной" или "Сама уходи" т.д. Или: "Я здесь ремонт сделал, кому я это все оставлю, чужому дяде?" Я ремонт делать его не просила. Приезжаю, например, с отпуска, а квартира уже после ремонта. О смене замков не может быть и речи: Все-равно заберется вквартиру, нам еще хуже будет. Еще без моего ведома построил большой дом на моем дачном участке, на котором построек не было вообще. Мне этот дом там не нужен. Квартира находится в моей собственности, он в ней не прописан. Сын его боится, он подавляет его волю. Надоело жить в страхе. Могу ли я в таком случае выселить его из квартиры через суд и лишить его родительских прав или хотя бы просто выселить? Как это сделать, куда идти? Что делать с домом на дачном участке? Спасибо.

Можете конечно, и лишить и выселить, только, как вам уже сказали, необходимо делать все: вызывать милицию, подавать в суд. Если милиция не принимает заявление (ваши дела, сами разберетесь и т.п.) - писать жалобы начальству вашего участкового. На самый крайний случай можно поискать в вашем городе или области организацию, которая занимается помощью женщинам в кризисной ситуации. Они обеспечат и юридическую поддержку, и помогут защитить вас и ребенка.

rss Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email
    Реклама

Счетчики