Статьи о детях для родителей

Полезные адреса для родителей


 • Детское питание, грудное вскармливание, питание детей до года и старше

  Дитячі кисломолочні продукти - профілактика зимових застуд

  Осінньо-зимовий період - час традиційного підйому гострих респіраторних інфекцій та грипу. Через ризик ускладнень ці захворювання є особливо небезпечними для дітей раннього віку, адже імунна система маленької дитини ще не достатньо міцна і проходить етап формування.

  3 грудня 2009 Клуб "Вищий молочний стандарт" збирає за столом обговорення експертів і представників ЗМІ з метою вирішення актуального питання - як захистити організм дитини за допомогою харчування в період зимових холодів і підвищеного ризику простудних захворювань.

  Заседание клуба Высший молочный стандарт

  Важливу роль у формуванні імунітету дитини грають кисломолочні продукти. Завдяки вмісту в них молочнокислих та біфідобактерій вони підтримують баланс мікрофлори в кишечнику, захищаючи організм від інфекцій та вірусів. "Молоко та кисломолочні продукти є тими продуктами, від яких значною мірою залежить здоров'я дитини, - говорить Олег Шадрін, головний позаштатний дитячий гастроентеролог Міністерства охорони здоров'я України. - У перші роки життя це головна їжа людини, яка повністю засвоюється організмом, задовольняє потребу в білках, кальцію, вітамінах і захищає від різних хвороб. Але важливо пам'ятати, що дітям до 3-х років можна вживати виключно дитяче спеціалізоване молочне харчування, яке адаптоване під потреби дитячого організму". Регулярне вживання якісних молочних та кисломолочних продуктів є обов'язковою умовою нормального розвитку дитини.

  Однак, сьогодні український ринок дитячих спеціалізованих кисломолочних продуктів промислового виробництва має істотний дефіцит. Обсяги виробленої продукції не покривають потреб малюків. Для вирішення проблеми фахівці з дитячого харчування рекомендують готувати кисломолочні продукти самостійно - за допомогою бактеріальних заквасок. "Приготувати в домашніх умовах кисломолочний продукт для дитини досить просто, - розповідає Вікторія Ушакова, начальник відділу технічного контролю Державного дослідного підприємства бактеріальних заквасок Технологічного Інституту молока і м'яса. - Необхідно лише якісне молоко і закваска. Вибір останніх досить широкий, але для самих маленьких споживачів рекомендуються біфівіт, віталакт, ацидофільне молоко та сир".

  Высший молочный стандарт о проблемах приготовления кисломолочной продукции для детей

  Якщо говорити про базовий продукт - молоко, то тут експерти одностайні в тому, що для приготування дитячих кисломолочних продуктів необхідно використовувати виключно дитяче спеціалізоване молоко в картонній асептичній упаковці. Таке молоко виробляється за технологією ультрапастеризації: воно абсолютно безпечне, а значить, не потребує кип'ятіння, яке, як відомо, знищує значну частину білка, кальцію та вітамінів

  Безпека дитячого молока в картонній асептичній упаковці підтверджують і результати дослідження, проведеного в листопаді 2009 року Інститутом мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України. Для вивчення складу мікрофлори було відібрано молоко трьох категорій - домашнє базарне, пастеризоване в м'якій поліетиленовій упаковці та дитяче ультрапастеризоване молоко. "Єдиний зразок, в якому не виявлено жодної групи мікроорганізмів, - дитяче ультрапастеризоване молоко, - підтверджує Надія Коваленко, керівник консультативно-контрольної лабораторії інституту, член-кореспондент НАН України. - Всі інші зразки молока перед заквашуванням потрібно кип'ятити, оскільки вони містять надмірну кількість мікрофлори, в тому числі і патогенної. Втім, незважаючи на те, що в результаті кип'ятіння знищуються бактерії, продукти їх метаболізму залишаються, спотворюючи смак молока і приготованого на його основі продукту. До того ж, корисність кип'яченого молока є істотно нижчою через руйнування значної кількості вітамінів та мікроелементів".

  Заседание клуба Высший молочный стандарт о кисломолочной продукции для детей

  Високу надійність дитячого ультрапастеризованого молока пояснює Лариса Павленко, головний технолог компанії "Люстдорф": "Для дитячого молока використовується сировина найвищої якості, яка відбирається у спеціально сертифікованих сировинних зонах. Підвищеним контролем супроводжується процес виробництва цього продукту в окремих спеціалізованих цехах. Сьогодні єдиним видом обробки молока, який може гарантувати безпеку продукту, є ультрапастеризація. Молоко миттєво, всього за 3-4 секунди нагрівається до 137 ° С, потім так само швидко охолоджується і в закритій, стерильній системі розливається в асептичну герметичну упаковку. Така короткочасна високотемпературна обробка дозволяє знищити бактерії, не порушивши при цьому природний вітамінний склад молока".

  Приготування дитячих кисломолочних продуктів у домашніх умовах - це не тільки альтернатива продуктам промислового виробництва, а й можливість скорегувати харчовий раціон дитини з урахуванням ризику простудних захворювань. Щоб приготований для дитини кисломолочний продукт був безпечним і максимально корисним, важливо дотримуватися кількох нескладних правил - чистий посуд, правильний температурний режим, якісні закваски та дитяче ультрапастеризоване молоко.

  Наши страницы и группы: Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email

  Поделиться статьей:  Напоминаем: Копирование материалов сайта (текстов, сообщений форума, фотографий, графических материалов) возможно только с указанием активной прямой доступной для индексации ссылки на наш сайт. В случае, если указан первоисточник/автор статьи, необходимо также указать автора и первоисточник.

  Читайте также

  Справочные материалы и консультации rss Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email
  Реклама


  Гороскопы для детей и взрослых Новости Фильмы, мультики, стихи, песенки для детей и родителей Картинки для деток и родителей

  Счетчики