Статьи о детях для родителей

Полезные адреса для родителей


 • Детское питание, грудное вскармливание, питание детей до года и старше

  Дитяче харчування - доросле питання

  12 березня 2009 року протягом засідання Клубу "Вищий молочний стандарт" (добровільне об'єднання під егідою Союзу молочних підприємств України. Головним завданням Клубу є підвищення рівня поінформованості споживачів про стандарти якості та вимоги до молочних продуктів. Головним предметом є якісне молоко як базовий продукт харчування.) була актуалізована проблема неправильного харчування дітей до 3-х років в Україні. Учасники Клубу представили невтішні дані вкрай низького рівня вживання малюками спеціалізованих дитячих молочних та кисломолочних продуктів. Експерти прийшли до єдиної думки про необхідність початку проведення освітньої роботи з батьками та профільними медичними спеціалістами, мета якої - інформування про принципіальну різницю між спеціалізованими і гарантовано безпечними дитячими продуктами та "псевдо-дитячими", не адаптованими спеціально для малюків.

  За підсумками дослідження, що було проведено агентством МАСМІ Україна у листопаді - грудні 2008 року, тільки чверть українських малюків до 3-х років регулярно вживають спеціалізовані дитячі молочні та кисломолочні продукти харчування (25% - молоко та 21% - кефір). Більшість мам купують неспеціалізовані та "псевдо-дитячі" продукти або взагалі не купують молочні та кисломолочні продукти дітям. Так, 50% опитаних зізнались, що дають малюкам промислове, не призначене для дітей молоко або так зване "домашнє молоко", часто придбане на базарах та стихійних ринках, що несе додаткову загрозу для здоров'я дитини, а 25% мам не купують молоко взагалі. Ситуація з вживанням кисломолочних продуктів, зокрема кефіру, ще гірша: практично половина жінок (47%) не купує дітям кефір, а 32% купують не спеціалізований, "дорослий" кефір або готують його самостійно з промислових заквасок, при цьому забуваючи, що проконтролювати рівень кислотності та жирів отриманого продукту у домашніх умовах практично неможливо. Парадокс полягає в тому, що, за результатами дослідження, при покупці продуктів для дітей раннього віку головним критерієм вибору для мам є безпечність. Однак, як визначити безпечний продукт, мами не знають.

  Це підтвердив Олег Шадрін, головний дитячий гастроентеролог МОЗ України. Посилаючись на приказ № 90 МОЗ України, експерт підкреслив, що в "харчуванні дітей від 1 до 3-х років молоко та молочні продукти відносяться до продуктам щоденного вживання - сумарна норма молока в раціоні дитини до 3-х років складає 650 мл/добу. З них дітям до 1,5 років необхідно вживати 500 мл/добу питного молока та кисломолочних продуктів та 150 мл/добу молока у складі молочно-круп'яної каші. Дітям від 1,5 до 3-х років необхідно вживати 450 мл/добу питного молока та кисломолочних продуктів та 200 мл/добу молока у складі молочно-круп'яної каші".

  Витаминна абетка

  Експерт відзначив, що дітям раннього віку необхідно вживати спеціалізовані продукти, адаптовані під травну та імунну системи малюка. "Ферментна система людини формується з раннього віку, тому годування дитини "дорослими" продуктами, які організм дитини ще не здатний переварити, може призвести до порушення кислотності, зростанню навантаження на нирки та іншим негативним наслідкам. Я настійно рекомендую давати дітям раннього віку спеціалізовані молочні та кисломолочні продукти в асептичній картонній упаковці, ні в якому разі не замінюючи їх продуктами з "дорослого столу", - підсумував О. Шадрін.

  З загальними вимогами до виробництва спеціалізованих дитячих молочних та кисломолочних продуктів ознайомив Ігор Челомбітко, власник ЗДХ "Салюс" . Зокрема, він відзначив, що "виробництво спеціалізованих дитячих молочних та кисломолочних продуктів харчування відрізняється від виробництва "дорослих" продуктів цієї категорії за рядом критеріїв: підвищений контроль якості сировини, посилений контроль за процесом виробництва, підвищені вимоги до безпечності упаковки, пост-виробничий контроль зразків".

  І. Челомбітко повідомив, що для виробництва спеціалізованих дитячих молочних та кисломолочних продуктів використовується сировина тільки найвищого ґатунку. "У екологічно чистих районах України існують сертифіковані сировинні зони, перелік яких щорічно складається КМУ. Молоко тільки з таких зон може бути використане для виробництва дитячого питання. При цьому, на заводі здійснюється додаткова лабораторна перевірка відповідності молочної сировини усім вимогам", - заявив І. Челомбітко. Процес виробництва спеціалізованих продуктів дитячого харчування проходить в окремих цехах. Молоко оброблюється за технологією ультрапастеризації (промислова обробка, при якій сире молоко тільки вищого і першого ґатунку впродовж 3-4 секунд нагрівають до 135-137°С і так же швидко охолоджують та розливають в асептичну упаковку у повністю стерильних і герметичних умовах. У результаті такої обробки знищується стороння мікрофлора, яка призводить до скисання молока, при цьому максимально зберігаються вихідні корисні речовини - білок, кальцій, вітаміни), що дозволяє знищити патогенну мікрофлору, при цьому максимально зберігаючи початкові корисні речовини - білок, кальцій. Далі, для виробництва кефіру, в ультрапастеризоване молоко додається кефірна закваска та вітамінний комплекс. Готові продукти розливаються в асептичну упаковку у герметичних умовах, що повністю виключають контакт із повітрям. Усі спеціалізовані дитячі продукти проходять пост-виробничий контроль: молоко тестується у лабораторії заводу протягом 5-6 днів, кефір - протягом доби.

  На здоровье

  Поряд з початково високою якістю сировини та стерильним процесом обробки, важливу роль для виробництва таких делікатних продуктів, як дитячі молочні та кисломолочні продукти харчування, грає упаковка. Як розповіла Катерина Нікітьонок, маркетинг-менеджер категорії дитячого харчування Тетра Пак, головна вимога до упаковки - це гарантія безпеки готового продукту: "Асептична картонна упаковка, що складається з шести шарів картону, фольги та поліетилену, захищає продукти від світла, впливу повітря, що окислює, та проникнення шкідливих мікроорганізмів. Ця упаковка гарантує збереження первинного складу навіть "живих" продуктів, таких як дитячі кефіри та йогурти".

  При цьому, К. Нікітьонок відзначила, що для кисломолочних продуктів, зокрема кефіру, протягом всієї логістики важливо дотримуватись температурного режиму - зберігати на холодній полці в магазині та дома у холодильнику.

  Генеральний директор Національної асоціації виробників дитячого харчування, молочноконсервної та сокової продукції "Укрконсервмолоко", галузевої структури Міністерства аграрної політики України, Тамара Нагайцева розповіла про розробку нових національних стандартів дитячого харчування та про внесення правок до Закону України "Про дитяче харчування". Причиною зміни законодавства, що регулює дитяче харчування, стала присутність на українському ринку великої кількості неякісних та небезпечних для здоров'я продуктів, що маскуються під спеціалізовані дитячі. Поряд із цим вона наголосила, що "ведучи роботу по уніфікації норм харчування для дітей раннього віку, вкрай важливо проводити і просвітницьку роботу серед споживачів, оскільки запорукою для здорового та гармонійного розвитку дитини є безпечне харчування, що виготовлено безпосередньо для неї. Це напряму стосується молочних, кисломолочних спеціалізованих продуктів. Вибір, безперечно, за батьками, проте вони повинні враховувати нюанси дорослого питання про дитяче харчування".

  По закінченні засідання експерти звернули увагу на критерії, завдяки яким мами при покупці можуть визначити спеціалізовані дитячі молочні та кисломолочні продукти. Вперш за все, необхідно уважно "читати" етикетку, на якій виробники мусять вказувати повну інформацію про продукт. По-друге, звертати увагу на саму упаковку: асептична картонна упаковка гарантовано захищає вже готовий продукт від негативного впливу навколишнього середовища.

  Таким чином, уважно вивчаючи упаковку, мами зможуть запобігти покупці "псевдо-дитячих" продуктів, що не відповідають критеріям спеціалізованої корисної та безпечної продукції.

  Тотоша
  Наши страницы и группы: Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email

  Поделиться статьей:  Напоминаем: Копирование материалов сайта (текстов, сообщений форума, фотографий, графических материалов) возможно только с указанием активной прямой доступной для индексации ссылки на наш сайт. В случае, если указан первоисточник/автор статьи, необходимо также указать автора и первоисточник.

  Читайте также

  Справочные материалы и консультации rss Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email
  Реклама


  Гороскопы для детей и взрослых Новости Фильмы, мультики, стихи, песенки для детей и родителей Картинки для деток и родителей

  Счетчики