Статьи о детях для родителей

Полезные адреса для родителей


 • Детское питание, грудное вскармливание, питание детей до года и старше

  Урок молока - у Києві пройшла акція в рамках програми "Шкільне молоко"

  У середині грудня в 12-ти київських школах, завдяки підтримці Шевченківської районної державної адміністрації м. Києва, пройшов експериментальний проект: урок молока в рамках програми "Шкільне молоко". Учні 4-9-х класів не лише дізналися про його корисні властивості, необхідність щоденного вживання, а й отримали по декілька порційних пакетиків молока в асептичній упаковці Тетра Пак. Усього в Акції взяли участь понад 1000 київських школярів. Подібні програми зі шкільного харчування успішно діють в країнах Європи, Азії, Америки.

  На жаль, в Україні питання комплексного вирішення проблеми повноцінного харчування школярів не є одним з ключових пріоритетів. За оцінкою головного спеціаліста з гігієни харчування МОЗ України Валентини КУЛЬЧИЦЬКОЇ, захворюваність дитячого населення має стійку тенденцію до зростання. Упродовж 2006/07 рр. у дітей віком до 14 років було зареєстровано у середньому по 1,8 захворювання на дитину, що може свідчити про зниження імунітету. За оперативними даними державної санітарно-епідеміологічної служби діти 1-4 класів з майже 1,5 тис. шкіл України у 2006/07 навчальному році взагалі не отримували безкоштовне одноразове гаряче харчування, хоча повинні були отримувати за рахунок місцевих бюджетів. Таким чином, не виконуються норми забезпечення школярів продуктами, що містять білки, а саме по рибі і рибопродуктам, молоку і молочним продуктам (на 40-70%), маслу вершковому (на 60-93%), м`ясу (на 25-50%).

  Проблема підвищення калорійності та збалансованості шкільного харчування може бути вирішена за рахунок реалізації програми "Шкільне молоко". Адже порційна упаковка молока (200 мл), містить до 16% жиру й білку, до 40% добової норми кальцію, а також вітаміну В2, А.

  Молоко для школьников

  "Молоко - унікальний природний продукт, що забезпечує потребу організму в білку, кальцію та інших речовинах, - говорить президент Спілки молочних підприємств України Лідія КАРПЕНКО. - Сьогодні в країні працює низка виробників, промислова міць яких дозволяє налагодити випуск сучасних спеціалізованих продуктів харчування, таких як ультрапастеризоване молоко. Виготовлене за технологією ультрапастеризації, молоко вищого ґатунку зберігає більшість корисних властивостей та гарантує 100% харчову безпеку для організму дитини". Адже молоко, яке сьогодні видається в школах - розливне, що потребує кип'ятіння, а при недбалому ставленні до питань санітарії, може бути чинником виникнення гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь. Та й діти не бажають пити молоко зі стаканів, ще й з пінкою після кип'ятіння.

  За словами Катерини НІКІТЬОНОК, менеджера категорії дитячого харчування компанії Тетра Пак, у 40 країнах світу діє програма "Шкільне молоко" і в кожній з них відзначається той факт, що діти із задоволенням п'ють молоко з порційних пакетиків з трубочкою, так як вони звикли вживати, наприклад, соки.

  Молоко для школьников

  Перший пілотний проект програми, при підтримці Шевченківської райдержадміністрації Києва, здійснили завод дитячого харчування "САЛЮС" та компанія Тетра Пак. Київські школярі отримали по декілька порційних упаковок молока "Великий Мо" із зображенням головного героя - кумедного ведмедика. Молоко "Великий Мо" в асептичній упаковці відповідає стандартам харчування для дітей шкільного віку та випускається без штрих-коду, що унеможливлює його комерційне розповсюдження. "Під час проведення акції, ми мали на меті заохотити до вживання молока учнів середніх та старших класів. Адже молоко незамінний продукт, а підлітки скептично ставляться до його вживання, особливо в столовій, зі стаканів. Ми ж запропонували більш сучасний варіант: високоякісне молоко в індивідуальній упаковці з трубочкою. Діти із захватом сприйняли таку ідею, адже вони - нове покоління, їм подобаються сучасні, зручні речі. Маємо сподівання, що саме такий підхід буде підтримано й на державному рівні, бо вживання молока в шкільному віці закладає фундамент майбутнього здоров'я людини", - зазначила маркетинг менеджер заводу "САЛЮС" Катерина СЕМІЛЯК.

  На сьогодні найбільша проблема зі шкільним молоком - це відсутність підтримки подібних програм з боку держави. Запроваджуючи власними силами подібні акції ініціатори сподіваються привернути увагу місцевої влади та вивести проект на якісно новий рівень, що стало б вагомим внеском у вирішення проблем харчування та забезпечення здоров'я підростаючого покоління, майбутнього нашої держави.

  Для довідки:

  Компанія Тетра Пак, заснована на початку 50-х років, стала одним із першовідкривачів у галузі упаковки рідких продуктів харчування. Сьогодні компанія - один з найбільших світових постачальників устаткування для пакування молока, фруктових соків, напоїв та інших продуктів харчування. Тетра Пак - єдина транснаціональна компанія у світі, яка пропонує всеохоплюючі рішення щодо постачання та проектування систем переробки, упаковки і дистрибуції при виробленні рідких продуктів харчування.

  Завод дитячого харчування" "САЛЮС" є правонаступником державного підприємства Київського заводу дитячого харчування. На сьогоднішній день завод "САЛЮС" - єдиний в Україні виробляє промисловими засобами рідкі адаптовані та частково адаптовані, готові до споживання продукти харчування для грудних дітей та дітей раннього віку. Вся продукція заводу пройшла клінічні випробування в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології України, має гігієнічні висновки МОЗ України. Всі категорії продукції мають реєстрацію як продукти дитячого харчування.

  Наши страницы и группы: Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email

  Поделиться статьей:  Напоминаем: Копирование материалов сайта (текстов, сообщений форума, фотографий, графических материалов) возможно только с указанием активной прямой доступной для индексации ссылки на наш сайт. В случае, если указан первоисточник/автор статьи, необходимо также указать автора и первоисточник.

  Читайте также

  Справочные материалы и консультации rss Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email
  Реклама


  Гороскопы для детей и взрослых Новости Фильмы, мультики, стихи, песенки для детей и родителей Картинки для деток и родителей

  Счетчики