Статьи о детях для родителей

Полезные адреса для родителей


 • Благотворительность: помощь детям, информация о проектах и акциях

  Проект для вуличних дітей та молоді в Україні

  За оцінками експертів, на сьогоднішній день в Україні налічується від 30 до 100 тис. вуличних дітей та молоді, які живуть переважно у великих містах. Ця цільова група включає тих, хто, проживає на вулиці, хто знаходиться на вулиці весь час або час від часу, немає батьків, рідко підтримує стосунки з батьками, або взагалі втратили зв'язок з родичами тощо. Вулична молодь стикається з такими проблемами: переохолодження, туберкульоз, насильство, депресія. Окрім того, вживання алкоголю та наркотиків, залучення в ризиковані сексуальні стосунки роблять вуличну молодь надзвичайно вразливою до ВІЛ, ІПСШ (інфекцій, що передаються статевим шляхом) та ранньої вагітності.

  Поширеність ВІЛ-інфекції серед дітей вулиці та вуличної молоді в Україні

  У 2008 році організацією "Право на здоров'я" (HealthRight International) спільно з Американськими центрами з контролю та профілактики захворювань (CDC) було проведене дослідження (зріз) поширеності ВІЛ-інфекції та поведінкових факторів ризику серед дітей вулиці та вуличної молоді віком 15-24 років у Києві, Одесі та Донецьку. Були отримані дані щодо високого рівня поширеності ВІЛ-інфекції серед дітей вулиці та вуличної молоді в усіх трьох містах: 18.7% (58/311) у м. Києві, 26.7% (83/311) у м. Одесі та 9.8% (30/307) у м. Донецьку. Результати дослідження свідчили про те, що в Україні діти вулиці та вулична молодь є дуже вразливою до інфікування ВІЛ цільовою групою . Окрім того, значна кількість учасників дослідження заявили про те, що не мають одного або двох батьків (49% у м. Києві, 60% в Одесі і 59% в Донецьку); 34,9% опитаних відзначили свій досвід проживання в інтернаті; про перебування на вулиці понад 3 роки розповіли 71% учасників у Києві, 42% - в Одесі і 66% - у Донецьку.

  Дівчата на вулиці

  Проведений аналіз також показав, що відсоток вуличних дівчат і молодих жінок менший, в порівнянні з хлопцями та чоловіками і становить 24%, але при цьому, вони є дуже вразливою підгрупою вуличних підлітків . Дослідження показало, що багато дівчат мали сексуальні стосунки більш, ніж з одним партнером одночасно, і хоча б раз їх змушували до статевих контактів. На момент проведення дослідження деякі дівчата були вагітні і при цьому не мали доступу до медичних послуг та психологічної підтримки.

  Проект "Доступ до тестування на ВІЛ-інфекцію, профілактичних та інших послуг для дівчат і молодих жінок груп ризику в Україні", як відповідь на проблему

  З 2010 року міжнародна благодійна організація "Право на здоров'я" (HealthRight International) реалізує в Україні проект "Доступ до тестування на ВІЛ-інфекцію, профілактичних та інших послуг для дівчат та молодих жінок груп ризику в Україні". Проект здійснюється у партнерстві з Київським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за фінансової підтримки СНІД Фонду Елтона Джона та Фонду Олени Пінчук АНТИСНІД. У рамках проекту в квітні 2010 р. був створений Центр допомоги дівчатам і молодим жінкам в складних життєвих обставинах "Право на здоров'я".

  Термін реалізації проекту: лютий 2010 р. - липень 2012.

  Цільова група проекту: безпритульні та бездоглядні дівчата і молоді жінки віком 14-24 років, які живуть, працюють та/або більшу частину часу проводять на вулиці і піддаються високому ризику інфікування ВІЛ, а також ті, хто перебуває в ризику виходу на вулицю: випускниці інтернатів, ПТУ, дівчата, які перебувають в притулках, жертви насильства, тощо.

  Послуги, що надаються клієнткам в рамках проекту

  Для всіх клієнток:

  • низькопорогові послуги: душ, пральна машина, буфетне харчування, цільова матеріальна допомога, до- та післятестове консультування в Центрі;
  • високопорогові послуги: консультації соціального працівника та психолога, юридична підтримка, консультування та тестування на ВІЛ, ІПСШ, вагітність, перенаправлення для отримання медичних послуг, перенаправлення для отримання допомоги з питань репродуктивного здоров'я, допомога у працевлаштуванні, у відновленні документів, в отриманні коротко- та довгострокового житла, проведення профілактичних тренінгів "Сходинки" та ін.;
  • мультидисциплінарне ведення випадку (робота команди багатопрофільних фахівців з метою уникнення фрагментації надання послуг та комплексного вирішення проблеми).

  Додаткові послуги для ВІЛ-позитивних клієнток: допомога в процедурі проходження повторного тестування, реєстрації у СНІД-центрі, допомога у виробленні прихильності та отриманні АРТ, перенаправлення у ВІЛ-сервісні організації.

  Додаткові послуги для вагітних та клієнток з дітьми: реєстрація в жіночій консультації для спостереження вагітності, тренінги для вироблення навичок догляду за дитиною, реєстрація для отримання допомоги на дитину, допомога в оформленні документів на дитину, супровід для медичного огляду дитини.

  Додаткові послуги для клієнток СІН: перенаправлення для отримання послуг зі зменшення шкоди, консультацій нарколога, підтримка в проходженні детоксикації, надання інформації щодо ЗТ.

  Результати роботи Центру за станом на 1 травня 2012 року

  • 729 клієнток отримали допомогу в Центрі;
  • 671 клієнтка отримала консультації соціальних працівників (92%), 486 - консультації психолога (66,6%), 308 - консультації юриста (42%);
  • 321 клієнтка Центру пройшла тестування на ВІЛ, із них 53 мають ВІЛ+ статус (16,5%), 47 з 53 були поставлені на облік в Київський міський центр профілактики і боротьби зі СНІДом (у тому числі без паспорту або реєстрації);
  • 275 (37,7%) пройшли тестування на ІПСШ; 306 дівчат (42%) отримали консультацію в медичних установах, пройшли обстеження та, при необхідності, лікування;
  • 66 з 112 клієнток Центру, яким необхідна така послуга, оформили соціальну допомогу на себе та/або дитину, 33 дівчини відновили/оформили документи, 38 в процесі відновлення документів, 15 дівчат були працевлаштовані;
  • 33 клієнтки народили дітей ( 9 із них до 18 років);
  • Створена мережа з 53 партнерських державних та недержавних організацій для комплексного надання допомоги дівчатам з груп ризику в м. Києві.

  "Молоді дівчата опиняються на вулиці з різних причин, але усі вони мріють про повернення в домівки та про повноцінне життя, сім`ю, дітей. Самотужки налагодити своє життя: відновити документи, стосунки з рідними, отримати спеціальність, роботу, житло дівчата не можуть. Усі вони без винятку потребують допомоги", - впевнена Галина Скіпальська - директор представництва організації "Право на здоров'я" (HealthRight International) в Україні. Про що вона повідомила на прес-конференції у Києві, яка відбулась 31 травня.

  Організація "Право на здоров'я" та Київський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді повертають додому та успішно соціалізують таких безпритульних дівчат. "За два роки 729 дівчат отримали допомогу в Центрі "Право на здоров'я", з них майже половина має дітей, кожна п'ята є ВІЛ-інфікованою, насильство переживали усі дівчата. Результатом діяльності Центру "Право на здоров'я" стало повернення до дому 154 дівчат, решта клієнток покращили якість свого життя, 306 отримали медичну допомогу, до якої не мали доступу раніше, 33 вагітні дівчини народили здорових дітей,",- зазначила Наталія Грицаєнко - координатор проекту "Доступ дівчат та молодих жінок, вразливих до інфікування ВІЛ, до профілактичних та інших послуг в Україні".

  "Крім лікування та сприяння у соціалізації нашим дівчатам потрібна просто щира розмова, людяна посмішка та небайдужість", - говорить Галина Скіпальська - директор представництва організації "Право на здоров'я" (HealthRight International) в Україні.

  "Працюючи пліч о пліч з громадськими організаціями, ми наочно бачимо результати нашої роботи - за минулий рік повернули до родин і громади кілька сотень дівчат. Тут важливий ефект синергії, коли можливості держави доповнюються ресурсом громадських організацій" - каже Людмила Черкашина - заступник директора Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

  В продовження цієї ініціативи в м. Києві планується створити "соціальну квартиру" для дівчат і молодих матерів, які живуть або значну частину часу проводять на вулиці. В соціальній квартирі в умовах цілодобового стаціонару дівчата, які зазнали найбільш глибоких психологічних травм, ті, хто потребують термінового втручання, вагітні, або ж мають дітей зможуть отримувати послуги команди висококваліфікованих спеціалістів.

  Наши страницы и группы: Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email

  Поделиться статьей:  Напоминаем: Копирование материалов сайта (текстов, сообщений форума, фотографий, графических материалов) возможно только с указанием активной прямой доступной для индексации ссылки на наш сайт. В случае, если указан первоисточник/автор статьи, необходимо также указать автора и первоисточник.  Справочные материалы и консультации rss Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email
  Реклама


  Гороскопы для детей и взрослых Новости Фильмы, мультики, стихи, песенки для детей и родителей Картинки для деток и родителей

  Счетчики