Статьи о детях для родителей

Полезные адреса для родителей


 • Новости науки

  Науковці інституту ім.Драгоманова консультуватимуть дітей-аутистів

  До уваги батьків дітей, які мають синдром аутизму! Інститут корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П.Драгоманова взяв під свою опіку дітей-аутистів єдиного в Україні школи-садка "Дитина з майбутнім", де навчаються діти з особливостями розвитку. Викладачі провідних кафедр, зокрема кафедри логопедії та науково-дослідного центру інклюзивної освіти будуть консультувати дітей-аутистів з метою покращення процесів корекції розвитку, навчання, виховання та загальної підготовки до школи.

  Зі свого боку фахівці школи-садка "Дитина з майбутнім" будуть брати учать у проведенні педагогічних досліджень, впроваджувати передовий педагогічний досвід в навчально-виховний процес школи-садка.

  "Вперше у дітей-аутистів, яким дуже важко встановити контакт з зовнішнім світом, з'явився шанс отримати наукову підтримку цього світу. В Україні, на жаль, немає державної програми реабілітації та соціалізації дітей-аутистів, яка дозволяла би цим дітям стати повноцінними членами суспільства. Тому для того, щоб дати цим дітям шанс на повноцінне життя, ми самостійно залучаємо найкращі педагогічні сили нашої країни. В свою чергу спеціалісти Інституту матимуть можливість впроваджувати свої передові методики в роботу нашого садка, що безперечно покращить якість життя кожного маленького аутиста", - підкреслює Директор школи-садка "Дитина з майбутнім" Наталя Стручек.

  Спільна діяльність фахівців школи-садка та викладачів Інституту передбачає в тому числі розробку методичних рекомендацій, підручників та навчальних програм для дітей з особливостями розвитку.

  Марія Шеремет, перший заступник директора Інституту, заявляє: "проблема аутизму в Україні стоїть дуже гостро, таких дітей стає все більше. Батьки сьогодні часто залишаються наодинці з цією проблемою. Тому така практика - об'єднання науково-педагогічного досвіду та практичних занять з дітьми - надасть можливість для створення в Україні дієвого механізму державної допомоги дітям з синдромом аутизму".

  Аутизм - розлад, що виникає як наслідок порушення розвитку головного мозку та характеризується вираженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Зазвичай батьки помічають ознаки аутизму впродовж перших двох років життя дитини. Аутизм проявляється, перш за все, через затримку мовного або розумового розвитку та небажанні дитини контактувати із оточуючими. Поширеність розладів аутичного спектру становить 6 на 1000 осіб, причому у хлопчиків подібні стани наголошуються приблизно в 4 рази частіше, ніж у дівчаток. Число людей, у яких виявлено аутизм, різко зросло з 1980-х років, частково через зміну підходів до діагностики. Незважаючи на те, що при ранньому втручанні дитині можна допомогти у набутті навичок самодопомоги і спілкування, поки невідомі методи, здатні повністю вилікувати від аутизму.

  Міжнародня громадська організація "Фонд допомоги дітям із синдромом аутизму "дитина з майбутнім" (www.cwf.com.ua) утворена у 2009 році з метою консолідації батьків, в сім'ях яких ростуть діти з індивідуальними потребами, надання соціального захисту їм та іншим членам їх сімей, а також сприяння в організації заходів, спрямованих на надання допомоги дітям із індивідуальними потребами. Школа-садок "Дитина з майбутнім" - проект Фонду, який є єдиним в Україні навчально-реабілітаційним закладом повного дня для дітей з особливостями розвитку.

  Україна, 04070, м.Київ, вул. Г.Сковороди, 21/16, тел./факс: (380 44) 585-36-08

  Наши страницы и группы: Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email

  Поделиться статьей:  Напоминаем: Копирование материалов сайта (текстов, сообщений форума, фотографий, графических материалов) возможно только с указанием активной прямой доступной для индексации ссылки на наш сайт. В случае, если указан первоисточник/автор статьи, необходимо также указать автора и первоисточник.

  Читайте также:

  Справочные материалы и консультации rss Facebook ВКонтакте Twitter Google Plus LJ Новости на email
  Реклама


  Гороскопы для детей и взрослых Новости Фильмы, мультики, стихи, песенки для детей и родителей Картинки для деток и родителей

  Счетчики